Izgalmas témákat boncolgat az idei félévi Szenior Egyetem

Admin | 2018. február 15. | hírek

15 február

Helyszín: PPKE BTK Sophianum (Mikszáth Kálmán tér 1., Budapest, 1088)

A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar az idősebb korosztály számára is kínálja a tanulás és ismeretszerzés lehetőségét a Pázmány Szenior Egyetem által, a társadalmi felelősségvállalás jegyében.

A mostani félév tematikája a Magánügy vagy közügy? Vallás és média napjaink magyar társadalmában köré szerveződik: lesz szó a vallásosság és normaszegések megítéléséről a mai magyar társadalomban, a vallási tartalmak vizuális megjelenítéséről, kertényiség ábrázolása a kortárs filmekben, némi visszatekintés a rendszerváltás és azutáni időszakra, illetve arról, hogyan szakít Európa zsidó-keresztény gyökereivel.

Az izgalmas előadásokra február 15-től minden csütörtökön délután 17.00-kor kerül sor.

Jelentkezési tudnivalók: http://btk.ppke.hu/karunkrol/pazmany-szenior-egyetem/informaciok-a-psze-leendo-hallgatoi-szamara