Nemzetközi bizantinológiai konferencia

PPKE Adminisztrátor | 2011. április 5. | BTK | hírek

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Klasszika-filológia és Medievisztika Intézete és az ELTE Eötvös József Collegium 2011. május 26-27-én nemzetközi bizantinológiai konferenciát szervez Ungarn und Byzanz címmel.

A konferencia többéves nemzetközi együttműködés eredménye: a 2008 óta meglévő osztrák, cseh és szlovák kapcsolataink a keretegyezmények, nyári egyetemek, kutatóutak során mára odáig fejlődtek, hogy olasz, szerb, román, német szaktekintélyeket is vendégül láthatunk.

Külön megtiszteltetés számunkra, hogy konferenciánkon plenáris előadást tart a Nemzetközi Bizantinológiai Társaság elnöke (Peter Schreiner), és ugyancsak szívesen tett eleget meghívásunknak a Byzantinische Zeitschrift, az egyik legrangosabb bizantinológiai folyóirat főszerkesztője, Albrecht Berger.