Széchenyi-díjat kapott Dr. É. Kiss Katalin

PPKE Adminisztrátor | 2011. április 5. | BTK | hírek

Széchenyi-díjat kapott oktatónk

Dr. É. Kiss Katalin, az MTA levelező tagja, az MTA Nyelvtudományi Intézetének kutatóprofesszora, elméleti nyelvészet tanszékünk vezetője is rangos elismerésben részesült a nemzeti ünnepen.

Egyetemi tanárunk a magyar nyelv generatív szintaxisának kutatásában és a magyar nyelv szerkezete iránti nemzetközi érdeklődés felkeltésében, a magyar nyelvtan oktatásának megújításában, a generatív nyelvészet módszertanának újításában végzett iskolateremtő tudományos munkásságáért, egyetemi oktatói és szakmai-közéleti tevékenysége elismeréseként kapta a Széchenyi-díjat.

Tanáraink és hallgatóink nevében is gratulálunk és további szép sikereket kívánunk oktatónknak!