Öregdiákok

Dr. Margitay-Becht Beáta, Európa-jogi szakjogász

| 2012. március 7. | JÁK | öregdiákok

2003-ban végzett a JÁK-on jogászként, majd Európa-jogi szakjogászként

Jelenleg a Külügyminisztérium EU Elnökségi és Koordinációs Főosztályának vezetője. 2004-ben, Magyarország uniós csatlakozása előtt kezdett el dolgozni az Országgyűlés Európai ügyek bizottságában, ami az Országgyűlés és a Kormány közötti strukturált párbeszédet hozta létre a tekintetben, hogy az európai uniós jogszabályok brüsszeli tárgyalása során a Kormány az Orsszággyűléssel előzetesen egyeztetett  álláspontot képviseljen, ezáltal bevonva a magyar jogalkotót az uniós döntéshozatali eljárásba.  Külügyminisztériumi tisztviselőként részt vett az EU magyar elnökségének  előkészítésében és levezénylésében.